10 Tipů na Svatební Květinovou Výzdobu pro rok 2022

Svatební výzdoba


Jedna věc, kterou víme o letošních nadcházejících svatbách, je, že plánování se stalo záměrnějším než snad kdykoli předtím. To stejné platí také pro výběr svatební kytice a svatební výzdoby. Stejně jako si rok 2020 vynutil změnu v mnoha odvětvích, květiny byly rozhodně zasaženy také. Jak poptávka po květinách klesala, pěstitelé provedli úpravy, aby svou úrodu nevyhazovali. Díky tomu může být rok 2022 i nadále rokem přeměny ve spolupráci s květinářstvím, abychom našli to nejlepší, co se pro váš velký den hodí.

To je důvod, proč je důležitější než kdy jindy úzce spolupracovat s květinářstvím, protože toho vědí tolik o tom, jaké květy jsou v sezóně, které jsou dražší a které nejlépe fungují ve vašem místě. Nejen, že vám pomohou vymyslet nádherný design svatební kytice, ale budete mít přímý přístup k šikovným květinovým designerům, kteří jsou připravení a ochotní vám pomoci na každém kroku.

1# Světlé a barevné

Trendy svatební kytice

Zatímco pastelové odstíny budou vždy v kurzu, letos chtějí páry výraznější  květiny. „Nevěsty byly během této pandemie zavřené v domě, což jim dalo spoustu času procházet sociální sítě, aby se inspirovaly svatbami z celého světa, které jsou plné barev. Od citrusových po tlumené podzimní odstíny, svatby v roce 2022 budou mít mnohem více barev než kdykoli předtím."

Erika McNeffová, majitelka a hlavní designérka Everbloom Floral Design má stejnou předpověď. "Myslím, že páry jsou připraveny zbavit se měkčích, tradičních palet a důvěřovat svým květinovým designérům, že vytvoří něco jedinečnějšího a odvážnějšího" říká. "Toto mě jako designéra tolik vzrušuje, skutečně to umožňuje osobitější unikátní design, protože je toho tolik, co můžeme udělat, když je na výběr širší výběr barev."

2# Zachování svatební kytice do pryskyřice

Kytice je s vámi celý svatební den a všechny krásné vzpomínky během svatebního dne zažívá společně s vámi. Vytvoříte si ke svatební kytici velké pouto během vašeho velkého dne a je proto škoda, aby kytici potkal osud a byla zavřená ve skříni dokud se nerozpadne. 

Nejspolehlivějším řešením zachování svatební kytice je vložit kytici do rukou profesionálům ze služby Floracast.cz. Květiny vyzvednou kdekoliv po České republice a Slovensku, usuší speciální metodou, která zachová barvu a tvar, a patentovanou technologií vytvoří výrobek z pryskyřice, který vám bude připomínat krásné vzpomínky na celý život. 

Ruční výrobu pod Jizerskými horami založil Jaroslav Tomášek před dvěma lety a od té doby již zachovali desítky svatebních kytic do pryskyřice. „Zachováváme krásné vzpomínky, kterých se i po padesáti letech můžete dotknout. Jedinečný mix poctivé řemeslné práce, jemnosti a krásného designu, který skvěle doplní interiér a vyvolá emoce, kdykoliv se na výrobek podíváme,“ řekl v rozhovoru pro Deník.cz Tomášek. 

Přečtěte si celý příběh Floracast.cz zde.


3# Čím více textur, tím lépe!

svatebni vyzdoba textury


Páry jsou otevřenější než kdy jindy tomu, že ve svých květinových aranžmá mají více různých květů. „Klienti si užívají více květin plné textur a méně růží. Jsou otevřené různé zeleni, květinovým instalacím a mnohem větší rozmanitosti než svatební kytice složená z dvojbarevných růží,“ zní od odborníků.

Jedinečné květinové kombinace budou v roce 2022 velké. „Květinový trend, ze kterého jsem nejvíce nadšená, je kombinace výrazných a jemných barev květin a textur, které vytvoří neobvyklý tvar,“ 


4# Přírodní aranžmá


Květiny ne vždy vyrostou do dokonalého tvaru, jsme již na to zvyklé, ale páry přijímají svůj organický tvar – dokonalá analogie k tomu, jak budoucí manželé museli upravit svá očekávání, jak by mohla jejich svatba vypadat v posledních několika letech.

„Pokud studujete přírodu, pochopíte, že květiny nerostou v dokonalém tvaru, ale rostou různými směry, a to je to, co dělá přírodu tak krásnou,“ říká květinová odbornice. "Miluji umístění květinových středů na stoly, které jsou organicky uspořádané a dodávají místnosti uměleckou atmosféru."5# Odvážně designy

Jít do toho pořádně a nebo vůbec je běžná praxe mnoha párů po tak dlouhém čekání na svatbu. „Všechno je o tom být první a mít větší rozpočet,“ Také se předpokládá nárůst dramatických květinových vzorů pro rok 2022. „Některé z oblíbených květinových stylů zahrnují odvážné květinové vzory, květinové oblouky v různých tvarech a velikostech, elegantní kaskádové květiny, květinové okraje, které kombinují různé barvy a textury, zavěšené abstraktní vzory, květinové stropy a květinové lustry,“

Nejen, že květinové vzory budou podle McNeffové odvážnější, ale celkově jedinečnější. „Moje páry mě vyzývají, abych byla skutečně cílevědomá ohledně každé květiny, kterou na jejich svatbě použiji, a použila tyto květiny svěžím způsobem,“ říká. "Měla jsem mnohem méně požadavků na tradiční svatební kytice a ozdoby a více požadavků na jedinečné, hravé květiny."


6# Středové díly plné rozmanitosti

Květiny nemusí být na samostatné výstavě, ve skutečnosti práce s jinými dekorativními předměty, jako jsou svíčky nebo různé vázy, posouvá jakýkoli květinový design o stupeň výš. Několik nápadů pro další úroveň květinového zobrazení pro recepční stoly. "Několik aranžmá na stolech, směs vysokých svíček, nízkých kompotových váz a váz na květiny, to vše smíchané uprostřed stolů a zlatého příboru."

Míchání květinových a dekoračních předmětů je jedním z jejích oblíbených způsobů, jak pozvednout květinovou výzdobu. „Ať už je to souvislá linie květin po délce stolu nebo baldachýn nad stolem, určitě to vytvoří wow faktor a hosté budou mluvit o svatebních květinách celé dny! Vzhled dotváříme opět pomocí kuželových svíček ve výrazné barvě a povyšujeme svíčky pomocí křišťálových nebo kovových svícnů.“

7# Ohromující vstupy

Proč neudělat svůj velkolepý vstup ještě velkolepější? Alespoň tak to svatební květinoví designeři cítí. „Jedním z návrhů, které rádi vytváříme, je květinový vchod pro nevěstu,“ říká. „Kombinujeme kombinaci vysokých a nízkých květin se spoustou svíček u vchodu, abychom pro nevěstu vytvořili průchod, kterým se může procházet. Nejen, že je to krásné, ale také to dělá skvělé fotky. Milujeme, aby se nevěsta cítila, jako by se chystala vstoupit na kouzelné místo, které si představovala.“

 

 


 

8# Slavobrány na zakázku

Pryč jsou dny základního květinového oblouku, před kterým se uvázal uzel. Páry jsou stále kreativnější než kdy jindy, pokud jde o jejich obřadní kulisy. „Nejvíc mě těší, když vidím, jak klienti začleňují nové slavobrány a návrhy do svého svatebního dne,“ "V minulosti byly velmi oblíbený závěs nebo zlatá obruč, ale nyní se klienti rozhodují pro ocelové a nebo dřevěné konstrukce vyrobené na zakázku, které umožňují květinovým návrhářům navrhovat své květiny moderními a novými způsoby, jako jsou kulisy na mnoha svatbách."

 

 

 


 

9# Nezvyklé barevné kombinace

Jeden snadný způsob, jak odlišit svůj celkový svatební vzhled, je rozhodnout se pro jedinečné barevné schéma a začlenit ho do květin. „Pro rok 2022 se jemné zelené a modré spojí s výraznými barvami a já jsem tak nadšená,“ říká květinová designérka. "Miluji použití nezvyklých barevných párů, které vytvoří jedinečný vzhled a skutečně přizpůsobí událost."

  

10# Květinové stěny

Ať už se rozhodnete pro výrobu vlastní stěny či raději sáhnete po pronájmu nějaké z nich, určitě je to to krásné zpestření svatební výzdoby a může také sloužit jako skvělé pozadí pro fotografie.  

Článek je volným překladem od původní autorky Sarah Title.