Často kladené otázky

 

Je možné uchovat květiny z jiné události, než je svatba?

Ano! Určitě to rádi pro Vás zařídíme. Pouze místo datumu svatby vyberte datum události a bližší informace již s Vámi vyřešíme po rezervaci.

Je doprava již v ceně?

Ano, v ceně výrobku je kompletní doprava zdarma včetně vyzvednutí a doručení květin naší partnerskou společností.

Je již po svatbě/události, ale přesto chci kytici zachovat. Jak mám postupovat?

Více informací jak postupovat se dozvíte zde: https://floracast.cz/pages/mame-jiz-po-svatbe

Mohu zaslat již usušené květiny?

Ano, je to možné, bohužel však nemůžeme docílit stejných výsledků jako kdybychom sušili květiny u nás. Ovšem i tak Vám vyrobíme krásný výrobek, který bude plný Vašich vzpomínek.

Mám malou/velkou kytici. Jakou velikost výrobku mám zvolit?

Malá kytice bude krásná i ve velkém výrobku z pryskyřice, velká kytice bude krásná i v menším výrobku. Bohužel v případě menší velikosti nebude možné do výrobku vložit tolik květů a dekorací jako v případě větších velikostí. Pokud si nejste jistí, kontaktujte nás na emailu: info@floracast.cz a rádi Vám poradíme s výběrem velikosti.

Jaké květy nejsou vhodné pro sušení?

Nedoporučujeme sušit tmavé syté květy, například rudé a tmavě modré růže. Po sušení jsou velmi tmavé a vypadají ve výrobku až černě. Dále nedoporučujeme zachovávat kytici pouze lučního kvítí a nebo s velmi tlustými květy jako je třeba sukulent a podobné rostliny.

Jak dlouho výrobek z pryskyřice vydrží? Nezežloutne?

Výrobek vydrží navždy. Květiny jsou sušené speciální metodou, aby si udržely svůj tvar a krásné barvy, a s pomocí nejkvalitnějších materiálů v Evropě jsme schopni vyrobit pryskyřicové odlitky, které mají vynikajicí odolnost vůči UV záření. Právě díky této ochraně se Vám nestane, že odlitek zežloutne či zakalí.

Ačkoliv je UV ochrana velmi silná, přesto doporučujeme nevystavovat výrobek z pryskyřice přímému slunečnímu záření celý den a vysokým teplotám. Tyto faktory mohou degradovat výrobek.

Je výrobek z pryskyřice bezpečný?

Konečný výrobek je zcela bezpečný a vhodný pro využití v interiéru. Používáme speciální šetrnou pryskyřici, která je vhodná pro zachovávání květin.

Je pravda, že samotná výroba je velmi náročná a nebezpečná vzhledem ke všem materiálům, které při výrobě používáme. Plníme proto nejpřísnější bezpečnostní opatření a máme tomu uzpůsobené i prostory. To ovšem ale nemá vliv na konečný výrobek.

Můžu si vybrat z více možností, jak budou květiny naaranžované?

Ano, počítáme s tím již do předu. Jakmile květiny pečlivě usušíme naší metodou, tak je naaranžujeme do formátu a velikosti budoucího výrobku a dáme Vám možnost si vybrat mezi 2-3 možnostmi a je možné návrhy poupravit dle Vašich požadavků.

Jak dlouho trvá celý proces?

Běžně celý proces od převzetí květin po doručení hotového výrobku trvá 12-16 týdnů.

 

Máte jakýkoliv jiný dotaz? Ozvěte se nám na: info@floracast.cz