Náš příběh


Ahoj! 

Jmenuji se Jaroslav Tomášek a založil jsem službu Floracast, která dává květinám druhý život. Od prosince 2020 jsem začal rozvíjet myšlenku objektu, jenž by uchovával vzpomínky na krásný moment našeho života a zároveň by byl úzce spojený se samotným okamžikem. Chtěl jsem vytvořit něco krásného, plného vzpomínek, co vydrží a člověk si na to bude moct sáhnout i za 40, 50, 60 let...

Vše začalo v dědově garáži, kde jsem experimentoval s nespočtem různých materiálů, technik a způsobů, jež postupně vyústily v použití květin. Jsou krásné a vždy jsou součástí každé velké události. A i když si to neuvědomujeme, drží v sobě spoustu vzpomínek na důležité momenty našeho života.

Vznikla ohromná spousta experimentů a různých verzí, ale stále jsem nebyl spokojen s výsledkem, kterého jsem chtěl dosáhnout. Investoval jsem své peníze, jež jsem si vydělal jako fotograf při studiu střední školy, abych si mohl dovolit nejlepší materiály a pořádnou dílnu. Ale ne zas takovou! Děda stále potřeboval zaparkovat své auto. :)

Požádal jsem i svoji úžasnou maminku, která je neskutečně kreativní, a pustili jsme se do výroby prvních kusů společně.

Zrovna začínala svatební sezona a spousta našich přátel se na nás obrátila, že by i svou kytici chtěli zachovat na desítky let dopředu. Byli jsme nadšeni jejich zájmem a naše společná souhra skvěle v projektu funguje.

I tak jsme museli překonat spoustu překážek, které nám stály v cestě. A nebylo jich málo! Vždy jsme ale z každého problému udělali příležitost, poučili se a posunuli jsme se ještě dál. Museli jsme a stále musíme dbát na maximální dodržování bezpečnostních podmínek. Při výrobě totiž pracujeme s nebezpečnými chemikáliemi, které při špatné manipulaci mohou velmi ohrozit náš život. Ale nemusíte se bát, konečný výrobek je zcela bezpečný a ověřený několika certifikáty, které to pouze potvrzují.

Jako fotograf jsem vždy vnímal, jak jsou vzpomínky důležité. Byl jsem vždy potěšen, když jsem vzpomínky svými fotografiemi mohl zachytit. A o to větší radost nám přináší Floracast, který zachovává jednu z důležitých částí svatby, a tou je svatební kytice.

Velice si vážíme důvěry všech, kteří nám poskytli svoji kytici ke zpracování do pryskyřicového výrobku. Ke každé kytici přistupujeme individuálně a jednotlivé části šetrně sušíme jinými metodami, abychom docílili maximální kvality. Nejen že naše způsoby sušení zachovají téměř totožný tvar květiny, ale především si květina zachová svou krásnou barvu.

Stránku www.floracast.cz jsme úspěšně spustili 25. srpna 2021 pro veřejnost a splnil se mi tím i jeden z mých snů, jenž můžu společně rozvíjet se svojí maminkou a zachovávat kytice plných krásných vzpomínek navždy. ❤️

 

 

Děkuji patentové a známkové kanceláři Retropatent pana Mgr. Kamila Kolátora, zejména za jeho velmi vstřícný přístup a skvělou spolupráci. https://www.kolator.com/